16 Mart 2017 Perşembe

HASTAYKEN EMZİRME

ÇOCUK HASTA OLDUĞUNDA,
BABA HASTA OLDUĞUNDA,
ANNE HASTA OLDUĞUNDA AMAN ANNELER HASTA OLMASİN🙈🙈MÜMKÜN MU ELBETTE HAYIR😯 BIR DE ÜZERİNE EMZIRIYORSAK AMAN AMAN...DUR AMA.HEMEN TELAŞA DÜŞME😊  SEVGILI ANNE GRİP MI OLDUN , NEZLEN Mİ BAŞLADI , SOĞUK MU ALDIN , BOĞAZIN MI AĞRIYOR , SAKIN AMA SAKIN EMZIRMEYI BIRAKMA ❗❗❗
.
.SEVGİLİ ANNELER BURAYA DIKKAT ❗❗
Soğuk algınlığı, grip ya da bunlara benzer diğer yaygın görülen hastalıklar esnasında emzirmek güvenlidir. Zaten siz hasta olduğunuz zaman bebeğinizi emzirseniz de emzirmeseniz de, aynı ortamda bulunacağınız için o bir şekilde hastalığın kendisine geçmesi riskine maruz kalacak.böyle bir risk varken bebegi memeden mahrum etme sakın.
.
. Ayrıca unutmamalısın ki; hastalandığın zaman vücudun hastalıkla savaşmak için antikor üretmeye başlar ve bu antikorlar sütünke birlikte bebeğine geçerek onun bağışıklık sistemini de güçlendirirler 💪💪💪💪.
.
Arti , Emziren annenin aldığı ilaçlar genellikle anne sütüne geçer ancak alınan ilacın en fazla yüzde 1’i süte geçer. Bu oran emzirme miktarı ve sıklığıyla değişir. genel olarak emziren anneler çok gerekli olmadıkça zaten ilaç almamalıdır. Kullanılması gereken ilaçlar doktora danışılmalıdır. Emziren anne ilaç kullanacaksa bebeklerde kullanılabilen ilaç grubundan seçim yapılmalıdır.
.
YANI SEN YINE DE KENDİNE DİKKAT ET HASTA OLMA SEVGİLİ ANNE😊😊😊
Ap

KAÇ SAATTE BIR EMZIREMELIYIM

ÇOK SORULAN MERAK EDİLEN ASLINDA OLURUNA BIRAKSANIZ KENDILIGINDEN DUZENE GİRECEK BIR SORU ; BEBEGIMI KAÇ SAATTE BIR EMZIRMELIYIM 😨😨😨😨😨 ŞÖYLE DUSUNUN SİZ ACIKTIGINIZDA , CANINIZ ISTEDIGINDE YA DA KEYFI MI BİRŞEYLER YERSİNİZ YOKSA SAATINIZE BAKIP EVET ŞU KADAR SAAT OLDU ARTIK YEMELIYIM YA DA SAATİ GELMEDİ HENUZ YİYEMEM MI DERSİNİZ?
.ışte bebeklerde böyle SEVGİLİ ANNELER..öncelikle saati ve zaman kavramını bir sure unutun5.bakalım asli neymiş?
.
.SEVGİLİ ANNELER YENI DOĞAN BEBEKLERİN HER AGLADIGINDA VE ORTALAMA 2 SAATTE BIR EMZIRMESI SÖYLENİR.BURAYA KADAR HERŞEY GÜZEL.FAKAT ANNELERİN TELAŞA DÜŞTÜĞÜ KONU ŞU BEBEĞIM SÜREKLİ EMMEK İSTİYOR , YARIM SAATTE BIR ACIKIYOR , SUTUM MU YETMIYOR😮😮
.
.SEVGİLİ TAZE ANNE BEBEĞİNİN SAĞLIĞI İYİ Mİ? Kilo alımı yerinde mi , neşeli huzurlu mu ? Evet evet evet o zaman kaç saatte bir emziriginin bebeğin sürekli meme de olmasinin bir önemi var mı??
.
Sevgili anneler maalesef çocuk büyütmenin bir kitabi kesin kuralları yok. Tıpkı persentil değerleri gibi şu saatle emzirme işi de mama ile beslenen bebekler baz alınarak belirlenmiştir.
.
.unutmayin anne sutu çabuk hazmedilir .bebegimi emzirdim üstüne de mama verdim 5 saat deliksiz uyudu yanilgisina düşmeyin !!!.
.
.ve yine unutmayin emzirmek için memelerde doluluk hissini beklemeyin. Memeler depo değildir.bebeğinizi ne kadar çok emzirirseniz sutunuz o kadar artar. Ama emzirmek için memelerin dolmasını beklerseniz evet o anlik Bebeğiniz doyar fakat sut uretimini yavaslatmis olursunuz.
.
.yeni doğan bir bebek 24 saat içinde 8/12kere beslenmelidir.bu aralık kimi bebekte 3 saat olurken kimimde 30 dk da bir bile olabilir.

Sağiyorum ama az çıkıyor sutum mu az yoksa ?

-  SAGDIGINIZ SÜT URETEBILDIGINIZ SÜT HAKKINDA BİLGİ VERMEZ.ÇÜNKÜ HİÇBİR POMPA BEBEĞINIZ KADAR GÜÇLÜ DEĞİLDİR 😊😊VE HİÇ BİR POMPA EMEN BEBEĞİN SIZDE UYANDIRDIĞI O YAKINLIK , MUTLULUK HİSSİNİ VEREMEZ😉.
.çünkü bebeginiz sutu memeden diliyle başlatırken ruhsuz pompa vakumlar👎👎👎
.
.
.
.
.
.
. 📽@ayazcoruh 💕  

KOLIK..

KOLIK😳😳😳 SANIRIM HER ANNENİN KABUSU...SEVGILI ANNELER KOLIK BIR HASTALIK DEĞİL ONCELİKLE BUNU BIR KABUL EDELIM. BİTKİ ÇAYI İLAÇ VS... DEN MUCİZE BEKLEMEYİN.
.
.AMA İSE SEBEBİNİ BULARAK BASLAYABILIRSINIZ YANI BITMEYEN GAZ SIKINTISININ 👍
.GAZ NEDEN OLUR? .
💨Davranışsal: Bebeği beslerken doğru pozisyonda tutamamak ve böylece çok hava yutmasına sebep olmak, besledikten sonra gazını iyi çıkaramamak.
.
.💨Organik: Karbonhidrat sindirimindeki yetersizlikler, barsak hareketlerini sağlayan sinir sisteminin henüz yeteri kadar gelişmemiş olması, mideden yemek borusuna kaçaklar
.
.💨Psikolojik: Anne ve babanın acemiliği ve buna bağlı huzursuzluğu, annenin doğum sonrası depresyonu, stres, bebeğin dışarıdan gelen ses, görüntü, hislerle baş etmeyi becerememesi gibi etkenler. Evet hani hep diyorum ya anne iyi olsun ki bebekte iyi olsun diye ışte tam da bundan dolayı. .
Bütün bunlara ek olarak ; Eğer bebek mama ile besleniyorsa, inek sütü bazlı mamalar gaz yapıyor olabilir.anne sutu candir😌😌 .Eğer bebek biberonla besleniyorsa da, çok küçük veya çok büyük delikli emzikler, bebeğin fazla hava yutmasına ve çok gazı olmasına sebep olur
.
.bu süreci bebeğe çeşitli çaylar icirip midesini bosa doldurarak atlatmak yerine bebeginizle sık sık ten temasinda bulunun.bebeğe degil ama kendi Yediklerinize kimyon atıp kimyonu cay olarak tuketin.vw her şeyden önce kabul edin bu bir hastalık değil 😌
.
.
.
.#emzirenannekolik