21 Kasım 2018 Çarşamba

Silverette Gümüş Göğüs Kapakları Ne İşe Yarıyor

Silverette Gümüş Göğüs Kapakları Ne İşe Yarıyor

Meme ucu hassasiyeti, meme başı travması.. birçok annenin korkusu, bazen de emzirme döneminin en büyük kabusu. Öncelikle belirteyim sevgili anneler meme başı yarası doğal değildir doğru emzirme pozisyonu ile bunu düzeltme şansınız var fakat olan yarayı iyileştirmek bazen doğru pozisyonu bulmaktan daha zor olabiliyor, piyasadaki kremlere bakınca kimyasallar, emzirme öncesi temizlik  şartı vs… derken süreç daha da sıkıntıya girebiliyor. Daha önce bu Silverette gümüş göğüs kalkanlarını emzirme dönemi için paylaşmış önermiştim. İtalya'da geliştirilen bir ürün, Silverette Türkiye sayesinde ülkemizde de satışta. Silverette, İtalya'da klinik testlerden geçirilerek uluslararası standartlarda üretilen, anne bebek sağlığı için güvenli bir ürün. 
Ürünü markanın web sitesinden, www.silveretteturkiye.com adresinden tedarik edebilirsiniz, ve daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Peki benim o zaman da öve öve bitiremediğim bu gümüş kapaklar ne işe yarıyor?

Emzirme döneminde oluşan yara / mantar/ çatlak için güvenle kullanabilirsiniz. Benim danışanlarıma tavsiyem özellikle herhangi bir sürme, silme işlemi içermemesi ve tabiki zararlı kimyasallardan uzak olması.

dahası oluşmadan önlem amaçlı da kullanabilirsiniz.
Herşeyi hallettik ama diş döneminde takıldık diyorsanız yine kapaklar kurtarıcı olacaktır, çünkü yine bir çok danışanımdan aşina oldupum bir durum diş dönemindeki meme başı travmaları
Gümüşü sadece takı ya da akseuar vs gibi düşünmeyin sevgili anneler sandığımızdan çok daha fazlası var aslında gümüşte. Nasıl mı? 

Gümüş, çok etkili bir antibiyotik olarak kabul edilir. Gümüşün antibakteriyel etkisi, ondan çatal kaşık ve su kabı yapan insanoğlu tarafından yüzyıllar öncesinden keşfedilmiştir.emzirme döneminde kimyasala ya da krem sürmeye son ne dersiniz? .
Gümüşün ilk antibiyotik madde olduğu  düşünülmektedir.
Küçük gümüş parçaları Romalılar tarafından yanıkları, kesikleri ve yaraları tedavi etmek için kullanılmıştır. Meme ucu için birebir.  teşekkürler Silverette.
 
Bugün gümüş, neredeyse enfeksiyon kontrolünün kritik olduğu her yerde, bandajlardan yanık tedavisinde kullanılan ilaçlara kadar sağlık ürünlerinde çok etkili antimikrobiyal özelliğinden dolayı kullanılmaktadır. 
Yaklaşık 450 tür bakterinin DNA’sını bozarak yok edebilir etkiye sahiptir. 
Güzel yani tükenen ya da kullan at bir ürün olmaması, yani defalarca kullanılabilir. 

Hatta bir deyim vardır "ağzında gümüş kaşıik ile doğmak" diye. Tam da bu sebepten söylenmiştir. Çünkü eskiden çok eskiden  zengin aileler bebeklerinin eline gümüş kaşık verirlermiş hem diş dönemi sıkıntıları için hem de faydalarından dolayı.

tabi herşeyden önce meme ucu yaraları için doğru emzirme pozisyonunu bulmalısın :D